Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Cestovatelské stránky o Itálii
    ÚVOD   ZÁKLADNÍ ÚDAJE    MĚSTA    REGIONY    LETOVISKA    DOPRAVA    FOTOGALERIE    ZÁJEZDY    
_________________________________________________________________________________________________________
Na této stránce naleznete několik italských měst, která jsem během svých cest po Itálii navštívil.
Kromě velkých turistických center jako je věčný Řím, renesanční Florencie a toskánská Pisa či kupecké Benátky se budete moct dočíst i o romantické Veroně, městech módy Turínu a Milánu, kalábrijském Reggiu di Calabria, sicilské Taormině a některých dalších.


Řím a Vatikán
Řím - kliknutím přejdete na stránkuHlavní město Itálie, které určovalo dění nejen na Apeninském poloostrově. Dle tradice postaveno na 7 pahorcích bratry Romulem a Remem. Památky z jeho nejslavnějšího období se dochovaly dodnes a tak můžeme při návštěvě "Věčného města" obdivovat Koloseum nebo Forum Romanum.
A kdo by to náhodou nevěděl, tak Vatikán je ze všech stran obklopen Římem, takže se jedná o stát ležící ve městě.
 ...více

Florencie
Florencie - kliknutím přejdete na stránkuPrávem bývá nazývána kolébkou italské renesance. Slavné město Medicejských se může pyšnit několika renesančními paláci, katedrálou se zvonicí či galeriemi se světově proslulými díly italských mistrů. Největším z nich byl bezpochyby Leonardo da Vinci, všestranný umělec zvaný i do zahraničí.
Krásný panoramatický pohled na město se návštěvníkům naskytne z vyhlídky Piazza Michelangelo. 
...více

Pisa
Pisa - kliknutím přejdete na stránkuKdo by ji neznal. Nejproslulejší šikmá věž světa se nachází právě v Pise. Další město regionu Toskánsko, které nesmíte při cestě po Itálii vynechat. Náměstí zázraků s dómem, baptisteriem a Šikmou věží stojí určitě za návštěvu třeba během cesty k moři, které je jen 10km od města.
Na Šikmou věž mohou návštěvníci Pisy vystoupat pěšky, i když byla v minulosti uzavřená. 
...více

Benátky
Benátky - kliknutím přejdete na stránkuGondoly, paláce, kanály, masky a karnevalové veselí. Kdo by neznal tyto nejvýznačnější atributy "Města na laguně", jak bývá Benátkám mnohdy přezdíváno. Projděte se křivolakými uličkami mezi paláci, které si bohatí Benátčané před několika stoletími vybudovat.
Pokud se bojíte, že v benátských uličkách zabloudíte a netrefíte ani na hlavní náměstí San Marco, sledujte pravidelně naváděcí šipky a uvidíte, že se jen tak neztratíte.  .
..více

Verona
Verona - kliknutím přejdete na stránkuMěsto Romea a Julie, kam zasadil William Shakespeare své nejznámější dílo. Verona láká své návštěvníky nejen za romantikou, ale i za nákupy a relaxací. Město má krásné uličky a vyhlídku na centrum z ptačí perspektivy si můžete užít z protějšího břehu řeky Adige.
Její výhodná poloha nabízí možnost výletů do nedalekých Alp nebo k největšímu italskému jezeru Lago di Garda. Určitě se tedy ve Veroně můžete zastavit během cesty do Itálie nebo zpátky do ČR. 
...více

Trento
Trento - kliknutím přejdete na stránkuKrásné historické město v severní Itálii leží již v oblasti, která kdysi patřila pod Rakousko-Uhersko. Proto zde místní mluví i německy a oblast bývá nazývána Jižním Tyrolskem. Z Trenta můžete podnikat výlety do okolních hor, které jsou všude kolem. Údolím řeky Adige vede příjemná cyklostezka mezi sady jabloní a vinicemi.
Pokud vám něco říká termín Tridentský koncil, pak vězte, že se v letech 1545-1563 konal právě zde a řešil otázku reformace. 
...více
 
Milano
Milano - kliknutím přejdete na stránkuVelkoměsto se vším všudy. Především však město módy a bank, největší katedrály na světě a světoznámé opery La Scala. Pokud se vydáte do Milána, určitě nevynechejte galerii Viktora Emanuela II. ve které sídlí luxusní obchody či kavárny a restaurace.
Spolu s nedalekým Turínem je Miláno ekonomickým tahounem Itálie. Po Římu je Miláno druhým největším italským městem co se počtu obyvatel týká. 
...více

Turín
Turín - kliknutím přejdete na stránkuPrůmyslové město severu vás určitě překvapí tím, kolik zajímavé a historické architektury se tady nachází. Turín má několik velkých náměstí s honosnými paláci. Stejně jako Miláno, i Turín je městem módy. Kromě toho je i městem čokolády.
V roce 2006 byl Turín a okolí dějištěm 20. Zimních olympijských her. Pokud tedy pojedete třeba lyžovat do Alp, které jsou z Turína na dohled, můžete se v tomto městě zastavit. 
...více 

Terst
Terst - kliknutím přejdete na stránkuPřístavní město ležící přímo na hranicích se Slovinskem bylo nejdůležitějším přístavem Rakouska-Uherska a díky tomu má Terst dodnes vrytý středoevropský a mezinárodní ráz. Při sjednocování Itálie probíhalo u Terstu několik pro Italy neúspěšných bojů, nakonec ale Terst získali.
Nedaleko Terstu leží pohádkový zámeček Miramare s přírodním parkem, který určitě stojí při cestě tímto směrem za návštěvu. 
...více

Reggio di Calabria
Reggio di Calabria - kliknutím přejdete na stránkuNejjižněji položené větší město pevninské Itálie, které nabízí promenádu nazývanou jako "Nejhezčí kilometr v Itálii". Spolu s městečkem Villa San Giovanni je Reggio di Calabria místem výjezdu trajektů na Sicílii. 
Reggio di Calabria bylo jako kolonie Rhegium založeno Řeky již při Velké řecké kolonizaci, proto zde dodnes místní lidé odkrývají množství archeologických nálezů. 
...více

Taormina
Taormina - kliknutím přejdete na stránkuSicilská Taormina je historickou perlou tohoto horkého ostrova. Největším lákadlem města je bezpochyby římské divadlo nabízející výhled na nedalekou sopku Etnu.
Okolí Taorminy nabízí skvělé možnosti koupání u moře, které je průzračně čisté a vhodné i pro potápění. Nezalekněte se pláží s černým pískem, to je kvůli vulkanické aktivitě sopky Etna, která je odtud na dohled a podnikají se na ni výlety.
 .
..více

Ferrara
Ferrara - kliknutím přejdete na stránkuNenápadné historické město v kraji Emilia-Romagna v severní Itálii, které je však díky svým památkám zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. V centru Ferrary se nachází vodní hrad Castello Estense, sídlo rodu d'Este a jen o pár desítek metrů dál se tyčí krásná katedrála.
Ve Ferraře si tak můžete udělat krátkou přestávku, pokud třeba cestujete do jižní Itálie.
...více

Cosenza
Cosenza - kliknutím přejdete na stránkuStotisícové město v Kalábrii, které leží uprostřed hor ve vnitrozemí. Historické jádro Cosenzy má nespočet typických kalábrijských úzkých uliček, ale také městu vévodící hrad, několik kostelů, ale také krásné divadlo a park s četnými vodními prvky.
Zajímavostí je úzkorozchodná železnice, kterou se můžete vydat na kalábrijský venkov do hor a nebo dojet až na konečnou ve městě Catanzaro na pobřeží Jónského moře.
.
..více

  • ITALSKÁ NEJ... TOP10
  • JÍDLO A PITÍ
  • MOŘE A PLÁŽE
  • PŘÍRODA
  • POČASÍ
  • UBYTOVÁNÍ
_____________________________

Já
Kontakt:
cestovaniitalie@seznam.cz

_____________________________
  • KDY VYRAZIT NA CESTY?
  • VLAKEM DO ITÁLIE
  • JEDEME NA INTERRAIL
_____________________________


_____________________________

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ:

ZADEJTE PARAMETRY VAŠÍ PŘEDSTAVY O ZÁJEZDU A VYBÍREJTE Z ŠIROKÉ NABÍDKY ZÁJEZDŮ NEJEN DO SLUNNÉ  ITÁLIE PŘES VYHLEDÁVACÍ FORMULÁŘ NÍŽE:


Dovolená Řecko

_____________________________

Města v Itálii, která jsem během svých cest navštívil:

Města v Itálii, která jsem během svých cest navštívil