Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Guardavalle Marina

Rekreační areál Faro Punta Stilo v Guardavalle MarinaMalé letovisko Guardavalle Marina se nachází na východním pobřeží Kalábrie, mezi o něco většími městy Soverato a Roccella Ionica. Jak již název napovídá, opět se jedná o přímořskou vesničku, jejíž mateřská vesnice Guardavalle leží několik kilometrů ve vnitrozemí, kde je na kopcích ukrytá jak před horkem, tak v minulosti před nepřáteli, kteří přicházeli od moře. 

Guardavalle Marina nabízí svým návštěvníkům dlouhé písčité pláže, které nejsou díky malému osídlení vůbec přeplněné a téměř zde nenajdete soukromé pláže hotelů se slunečníky a lehátky, jak tomu bývá ve větších letoviscích. Takže zde vůbec není problém přijít na pláž a rozdělat si vlastní slunečník a ručníky či rohože tam, kde vás napadne. Proto je letovisko ideálním pro ty, kteří si zde hodlají opravdu odpočinout, aniž by na ně zíraly stovky lidí na pláži. 

Maják Faro mezi Guardavalle Marina a MonasteraceJiž tradičně na tomto pobřeží nabízí Jónské moře čistou průzračnou vodu (pokud tedy zrovna nejsou vlny, které společně s pískem vodu zčeří), která má díky své poloze na jihu Itálie příjemnou teplotu od června do září a nabízí tak turistům možnost návštěvy i v mimosezonních měsících.  V létě, tedy v červenci a srpnu zde panují velká vedra.

Dovolená v Guardavalle Marina

Jak jsem již naznačil výše, Guardavalle Marina není nijak velkým letoviskem. I tak se zde nachází několik možností ubytování, z nichž nejčastěji volba padne na rekreační areál a kemp Faro Punta Stilo, který jsem navštívil v roce 2004. 

Villaggio Faro Punta Stilo je velký areál se zděnými bungalovy několika typů, dále dřevěnými chatkami, vilkami a mobilhomy. Villaggio se nachází přímo vedle písečné pláže a kromě ubytovacích služeb nabízí také sportovní vyžití. Na pláži se dá hrát volejbal, přímo v areálu se nacházejí hřiště a u restaurace je stolní tenis. Bazén pro děti i dospělé s malou skluzavkou může být příjemným osvěžením, pokud jsou například vlny. Celý areál se nachází ve středomořské vegetaci, která jej částečně chrání před horkem.  

TIP: Můžete se vydat po pláži směrem na jih a po několika stech metrech narazíte na vrak rybářské lodi a asi 2,5 km od areálu se nachází maják Faro, odtud název Faro Punta Stilo. V místě mezi majákem a pláží leží archeologická oblast s názvem Caulonia, která byla osídlená již za Řecké kolonizace v jižní Itálii. Najdete tady základy dórského kostela. 

Základy řecké osady Caulonia s dórským kostelem, panoramio.com

Rekreační areál se nachází asi 1 kilometr od centra městečka a od železniční stanice, která se jmenuje Guardavalle. Stanice Guardavalle leží na trati spojující Catanzaro a Reggio di Calabria a zastavují zde pouze osobní vlaky kategorie Regionale. Nejbližší obchod se nachází asi 700 m od areálu. Při vašem příjezdu i odjezdu je možné si domluvit odvoz z/na vlakové nádraží ("Stazione"). 

Nákup dovolené v Guardavalle Marina je možný přes tento odkaz níže:

Cestování po Itálii
_____________________________

Kalábrie
_____________________________

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Dovolená Řecko


Dovolená Řecko