Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Capo Vaticano

Pláž na Capo VaticanuOblast Capo Vaticano se nachází na západním pobřeží jihoitalského regionu Kalábrie a je omývána Tyrhénským mořem. Jedná se o poloostrov pojmenovaný podle jeho nejzápadnějšího mysu - Capo Vaticano. Ten bývá často nazýván nejen pro své průzračné moře a bílé písčité pláže perlou jižní Itálie. A je tomu skutečně tak.  Ze severu je poloostrov omývám vodami zálivu Golfo di S. Eufemia, z jihu je to Golfo di Gioia Tauro.

Malé zátoky s čistými plážemi se zde střídají se skalisky, která se zarývají hluboko do moře a tyčí se desítky metrů nad hladinou. Romantické večerní západy slunce jsou doprovázeny siluetami Liparských ostrovů se sopkou Stromboli, i vzdálenou Sicílií. Poloostrov Capo Vaticano je jedním z nejhezčích míst v Itálii a proto stojí za to strávit zde letní dovolenou v některém z početných letovisek na jeho pobřeží. Mezi ty známější patří například Briatico, Tropea, Ricadi či Zambrone

Letoviska oblasti Capo Vaticano

Tropea stojí na 60 metrovém pobřežním klifuHlavním centrem poloostrova je Tropea. Toto historické městečko se přímo nabízí k ochutnání tradiční kalábrijské atmosféry v jedné z kaváren či restaurací na jednom z malých náměstíček. Za svůj historický ráz vděčí 60 metrů vysokému pobřežnímu klifu, který ji ochránil před zemětřeseními, která ničila v minulosti malebná městečka Kalábrie. Vápencová stěna se téměř kolmo tyčí přímo nad písečnou pláží. Nejstarší dochovaná architektura pochází ze 7. století. Naproti městečku se na již bývalém ostrůvku tyčí majestátní byzantská bazilika Santa Maria dell'Isola

Oblíbeným letoviskem pro letní dovolenou je městečko Briatico, které se nachází na severu poloostrova. Briatico je také historickým městečkem, často spojovaným se strážními věžemi proti Saracénům a rybářským přístavem. Okolo strážních věží existuje Na středomořskou vegetaci narazíte na Capo Vaticanu na každém krokutaké několik legend, z nichž jedna vypráví o způsobu varování obyvatel města popěvkem "matičko, Saracéni jedou...", který se údajně nesl od domu k domu a obyvatelé prchali do bezpečí starého Briatica v horách. 

Letovisko Ricadi, které se nachází přímo u mysu Capo Vaticano je proslulé zejména díky své nádherné písčité pláži Grotticelle. Ta se nachází, stejně jako většina pláží oblasti, v jedné z malebných zátok skalnatého pobřeží. Maják, který se tyčí na samotném ostrohu mysu, je oblíbeným místem večerních procházek po okolí. 

Ideální čas pro dovolenou

Sezóna na Capo Vaticanu trvá od května do října. Poloostrov je také proslulý svojí bujnou středomořskou vegetací, takže budete mít jistotu, že se budete nacházet uprostřed zeleně a zažijete tak příjemnou dovolenou v této oblasti jižní Itálie.  České cestovní kanceláře a agentury nabízí dovolenou na Capo Vaticanu po celou sezónu v nejrůznějších ubytovacích komplexech. 

Z Capo Vaticana je možné se vydat na výlety - Liparské ostrovy, Sicílie či blízkého okolí.

Vybírat z četné nabídky ubytování a zájezdů na Capo Vaticano můžete po kliknutí na odkaz níže:

Dovolená Řecko

Aktualizace: 2/2013
Cestování po Itálii
_____________________________

Kalábrie
_____________________________