Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Bova Marina

Moře a pláž v Bova MarinaMěstečko Bova Marina se nachází na jižním cípu regionu Kalábrie, nedaleko jejího nejjižnějšího mysu a tudíž i v nejjižnějším místě Apeninského poloostrova, na kterém Itálie leží. Letovisko s asi 4000 obyvateli je oblíbeným místem pro letní dovolenou a nabízí oblázkovité i písčité pláže s průzračně čistou vodou Jónského moře. Bova Marina se nachází v provincii Reggio di Calabria, která je po Sicílii nejteplejší oblastí Itálie. 

Historie oblasti spadá až do Velké řecké kolonizace,  kdy bylo mimo jiné založeno město Rhegium (dnešní Reggio di Calabria vzdálené asi 43 km). Byly zde nalezeny různé archeologické nálezy, některé z nich je možné shlédnout v muzeu v Reggiu di Calabria

Stará vesnička Bova Superiore se nachází asi 9 km od pobřeží v úctyhodné výšce 900 - 950 m n.m. A jak již to tak v Itálii bývá, právě tato vesnička je původním místem osídlení. Její obyvatelé zde byli chráněni před nepřáteli, kteří se mohli objevit na moři. Staří obyvatelé V Bově jsou úžasné západy slunce se siluetou Sicíliejezdívali dolů k moři jen za rybolovem, postupně začala vznikat rybářská osada, budoucí Bova Marina, která je dnešním přímořským turistickým letoviskem. 

Bova Marina nabízí svým návštěvníkům jedinečné pohledy na Sicílii, zejména při západu slunce, kdy se jasně vyvine silueta Etny tyčící se do výšky 3 323 m n.m.

Tipy na výlety

Z Bova Marina se dá jet na výlet do původní vesničky Bova Superiore. Jezdí sem mikrobus, na jízdní řád je možné se zeptat v trafice u vlakového nádraží ("Stazione").  Vyjedete po klikaté cestě do 900 m n. m. a naskytne se vám úžasný pohled na okolní kopcovitou krajinu pohoří Aspromonte, střechy starých kamenných domů, Jónské moře i Sicílii. Vyjděte si až na vrchol vesnice, kde stával normanský hrad, projděte kolem kostela a zastavte se v parčíku s úžasným výhledem k moři. Zpět do letoviska můžete sejít i pěšky (vzdálené je asi 9 km). 

Bova Superiore je typicky kalábrijskou vesničkou v horách

Další možností výletu je nedaleká Sicílie. Trajekty na Sicílii jezdí z Reggio di Calabria či z Villa S. Giovanni. Plavba trvá asi 30 minut. Dá se jet třeba do Taorminy či Katánie. Do Reggia, které taktéž stojí za návštěvu, se dostanete přímým vlakem z Bovy. V Reggiu di Calabria se nachází například archeologické muzeum či promenáda nazývaná "nejhezčí kilometr v Itálii".

Třetím místem na výlet může být vesnička Pentidatillo. Ohromí vás svou polohou na ostrohu skalisek a tím, že se v ní zastavil čas...

Ideální čas pro dovolenou

Sezóna zde začíná v květnu a končí v říjnu. Nejlepší je sem ale přijet buď v červnu nebo v září. Panují zde totiž příjemné teploty jak moře tak vzduchu. V hlavní sezónu, tedy v červenci a srpnu, jsou teploty vzduchu hodně vysoké (až k 35 st.) , proto je pro středoevropany lepší se jim vyhnout. 

Železniční stanice se jmenuje stejně jako vesnice Bova Marina. Staví v ní regionální vlaky spojující Reggio di Calabria a Catanzaro. Samozřejmě se sem lze dostat i po silnici, která spojuje stejná města.

Vybrat si z nabídky dovolené můžete zde:

Dovolená Řecko

Aktualizace: 2/2013

Cestování po Itálii
_____________________________

Kalábrie
_____________________________