Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Cestování po Itálii

Řím je historickým městem

ZÁKLADNÍ INFORMACE      HISTORIE ŘÍMA      PAMÁTKY ŘÍMA     DOPRAVA      ZÁJEZDY DO ŘÍMA      PRAKTICKÉ INFORMACE    


HOME Cestování po Itálii
Římský PanteonVšechny cesty vedou do Říma

Město na sedmi pahorcích
Věčný Řím

Kdo by neznal alespoň jedno z přízvisek tohoto města, které leží v regionu Lazio ve střední Itálii a je hlavním městem této jihoevropské země. Města, které psalo dějiny nejen Apeninského poloostrova, ale i daleko za hranicemi dnešní Itálie, která v roce 2011 oslavila 150 let od sjednocení.

______________________________________________________

Koloseum, Forum Romanum, Španělské schody, Fontana di Trevi, Andělský hrad nebo Panteon jsou snad těmi nejznámějšími monumenty Říma, za kterými sem každoročně přijíždějí turisté z celého světa. I já jsem se v Římě během mých cest po Itálii zastavil už několikrát a můžu říct, že vždycky objevím něco nového, něco co návštěvníka překvapí.

Většina z českých turistů sem míří hlavně v létě, kdy se zde zastaví třeba během cesty na dovolenou. Ale podle mé zkušenosti je v Římě příjemně i v zimních měsících a alespoň vám odpadnou velké fronty turistů do jednotlivých památek, protože je jich tady opravdu méně a někde to poznáte i na cenách (třeba ubytování), které mohou být mimo hlavní sezónu nižší. Takže pokud vám nevadí, že bude chladněji (ale přesto tepleji než u nás), pak se neváhejte vydat do italské metropole třeba na vánoční trhy nebo oslavit ve Věčném městě Nový rok.

Zájezdy nebo eurovíkendy v Římě můžete najít v záložce Zájezdy do Říma v horním menu. Pokud se chcete vydat do Říma individuálně, pak můžete využít jako dopravní prostředek vlak, čímž se vyhnete poplatkům za dálnice a pokud nezaváháte, můžete sem dorazit přímým nočním vlakem z Vídně už za 29€ (viz. záložka Vlakem do Říma ). 

Nezbývá než vám popřát příjemný pobyt, mnoho krásných zážitků a šťastnou cestu!

Martin                                      

ŘÍM - ÚVOD
FOTOGALERIE ŘÍMA
KAM V ŘÍMĚ
DOPRAVA DO ŘÍMA
VLAKEM DO ŘÍMA
UBYTOVÁNÍ V ŘÍMĚ
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
Počet návštěv Řím: