Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Cestování po Itálii

Řím je historickým městem

ZÁKLADNÍ INFORMACE      HISTORIE ŘÍMA      PAMÁTKY ŘÍMA     DOPRAVA      ZÁJEZDY DO ŘÍMA      PRAKTICKÉ INFORMACE    


HOME Cestování po Itálii

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Říma je Fontana di TreviPraktické informace

  1. Jazyková vybavenost

Jelikož se vydáváte do Itálie, je dobré buď umět italsky, nebo si s sebou vzít dobrého průvodce, italskou konverzaci nebo alespoň slovníček. Italové jsou na tom totiž ohledně jazykové vybavenosti docela špatně. Ale ve větších městech je to přece jen jednodušší a na turisty jsou tady zvyklí, takže i s angličtinou nebo francouzštinou můžete pochodit. A pokud se ztratíte nebo budete hledat nějakou památku, měli byste znát její italský název, pak už vás k ní Italové rukama nohama navedou.

  1. Dostatek informací
Pokud se vydáváte do Říma poprvé, chtělo by to si najít informace dopředu, abyste pak na místě zbytečně netápali. K tomu vám mohou posloužit částečně tyto stránky, na kterých naleznete část památek a k nim stručné informace. Samozřejmostí by měly být informace podávané v místě vašeho ubytování, většinou včetně map města zdarma. Řím má také oficiální informační turistický portál, na kterém naleznete také spoustu aktualit ze života v Římě, pořádaných akcí... http://www.turismoroma.it
  1. Doprava do Říma a kdy se sem vydat
Pokud ještě nevíte, jak se do Říma dopravit, protože nechcete jet přes cestovku, ale na vlastní pěst, podívejte se na sekci Doprava do Říma / Vlakem do Říma. Zde najdete možnosti, jak se sem dá dostat a možná vás některé z nich příjemně překvapí a zvolíte právě tu možnost, o které si na této stránce přečtete.
Každé roční období v Římě má své výhody a nevýhody. Jaro je o něco teplejší než u nás, ale může být docela deštivé. Všechno tady kvete a zelená se dřív než u nás. V létě je všechno zelené, ale je tady nejvíc turistů a teploty se pohybují často i nad 30 stupňů. Déšť je výjimečný, to budete mít víc štěstí na bouřku. Podzim je o něco chladnější, ale zase teplejší než v ČR. Stromy budou pořád zelené, případně se začnou zabarvovat, ale to také mnohem později než u nás. A zima je vcelku mírná, sníh je v Římě výjimkou, ale i to zde může nastat. Před Vánoci se město zaplní a všichni budou rychle nakupovat. Takže na každém je, jestli je jeho prioritou teplé a slunečné počasí, nebo méně zaplněné město.
  1. Dostatčně se věnovat osobním věcem, protože...
... protože nejen u nás, ale i v Římě se krade. Bohužel tlačenice, které v Římě určitě zažijete třeba v MHD nebo před některými památkami, kapesním zlodějům jen nahrávají, takže obezřetnost je tady na místě. Nejlépe se domluvit, že si budete věci navzájem hlídat. Pro případ potíží se lze obrátit na policisty (Carabinieri) nebo telefonní linku 112. Kromě karabiníků existují také policisté státní a městští (Polizia Statale, Polizia Municipale). První pomoc si zavoláte na čísle 113, hasiče na 115.

Policejní Alfa Romeo římských policistů (Carabinieri)

ŘÍM - ÚVOD
FOTOGALERIE ŘÍMA
KAM V ŘÍMĚ
DOPRAVA DO ŘÍMA
VLAKEM DO ŘÍMA
UBYTOVÁNÍ V ŘÍMĚ
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
Reklama: