Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Návštěvní kniha


HOME
Kalábrie
Apulie
Abruzzo
Emilia Romagna
Ligurie
Základní údaje
Aktuality
Cesta do It. 06
Cesta do It. 07
Cesta do It. 08
Ubytování
Dovolená 07
Florencie
Fotogalerie 07
Místa pobytu
Riccione
Monako
San Marino
San Lucido

Emilia Romagna

Kraj Emilia Romagna se rozprostírá v srdci střední Itálie mezi kopci a rovinami Pádské nížiny, která odděluje chladný alpský sever od teplého středomořského jihu. Krajským městem je Bologna (Boloňa). Bologna je důležitým univerzitním městem – během akademického roku se zde počet obyvatel zvýší ze 400 000 na téměř 500 000. Dalšími velkými městy jsou Ferrara, Ravenna, Parma, Modena, Piacenza, Forli, Reggio nell´Emilia a Rimini. Hlavní dopravní tepny vedou ze severu na jih a ze západu na východ. Větší letiště se nachází ve městech Bologna a Rimini. Celkový populace Emilie Romagni jsou téměř 4 miliony obyvatel.

Díky úrodné zemědělské půdě, starobylým městům a průmyslovému rozmachu patří k nejvíce prosperujícím oblastem v zemi. Může se pyšnit bohatými přírodními krásami a významnými kulturními památkami. Spolu s krajským městem Bologna, kde jsou středověké paláce kolem dvou hlavních náměstí, Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno, lákají k návštěvě města Ferrara se svou dominantou - vodním hradem "Castello Estense", Ravenna, jež dává na obdiv své dva vysoké benátské sloupy a baziliku "San Vitale". Za návštěvu stojí taktéž pevnost Montebello několik kilometrů od Rimini. V tomto kraji se nachází také nejstarší evropská republika - San Marino.


V tomto kraji se nacházejí také dva národní parky a poté celá řada regionálních přírodních parků. Národními parky jsou Parco Nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano a národní park Parco Nazionale delle Foreste Casentinesi. Kraj Emilia-Romagna sousedí s kraji Veneto a Lombardia na severu, Piemonte a Liguria na západě, Toscania a Marche na jihu. Z východu je omývána Jaderským mořem. Emilií-Romagnou protéká největší italská řeka Pád(Po), která se téměř po celou dobu táhne při sevrních hranicích tohoto kraje a až před ústím do Jaderského moře se točí směrem na sever a vlévá se do moře tedy až v kraji Veneto. Proto také patří tento kraj k velmi úrodným částem Itálie.

Celková mapa Emilie-Romagni
Krajina v Emilii-Romagni Náměstí s kašnou v Rimini Rimini-Tiberův most Rimini-Tiberův most
Brána v Rimini Nejstarší evropská republika San Marino San Marino-hrad San Marino-hrad
Národní park Parco Nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano Národní park Parco Nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano Národní park Parco Nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano Bologna-pohled na historické jádro
Bologna-San Petronio na náměstí Bologna-kostel San Stefano Vodní hrad Castello Estense ve Ferraře Modena
Národní park Parco Nazionale delle Foreste Casentinesi Národní park Parco Nazionale delle Foreste Casentinesi Parma Piacenza
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.