Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
HOME
Kalábrie
Apulie
Abruzzo
Emilia Romagna
Ligurie
Základní údaje
Aktuality
Cesta do It. 06
Cesta do It. 07
Cesta do It. 08
Ubytování
Dovolená 07
Florencie
Fotogalerie 07
Místa pobytu
Riccione
Monako
San Marino
San Lucido

Apulie

Italský název pro Apulii je Puglia. Krajským městem je Bari s asi 330 000 obyvateli a je tak podle počtu obyvatel desátým největším městem v Itálii, ležící na pobřeží Jadranského moře. Dalšími velkými městy Apulie jsou Foggia, Barletta, Taranto, Brindisi a Lecce. Apulie je dobře dostupná vlakem, automobilem i letadlem. Hlavní elektrifikovaná železniční trať vede do města Lecce na jihu a z Bari také pokračuje vnitrozemím do města založeného Řeky již ve starověku - do Taranta, odkud dále pokračuje do města Cosenza v Kalábrii a také do krajského města Kalábrie Catanzara. Dostaneme se sem také po dálnici, která vede kolem celého východního pobřeží Itálie právě až sem na jih k městu Taranto. Z Barletty vede blíže k Jaderskému moři také rychlostní silnice, ze které jsou přístupná přímořská letoviska. Větší letiště jsou ve městech Foggia, Bari, Brindisi a Taranto.

Na severu Apulie se nachází polostrov Gargano, který si zachoval nedotčenou krajinu, nespočet zátok a útesů a nachází se zde i národní park Parco Nazionale del Gargano-ten zaujímá celý poloostrov. Dalším národním parkem tohoto kraje je Parco Nazionale dell´Alta Murgia. Region Apulie, který byl dlouho pod vlivem Řeků, se vyznačuje impozantní architekturou, zejména kostely a hrady a je tu patrný vliv působení zvenčí než domovské Itálie. Tento kraj je znám produkcí kvalitního vína a olivového oleje. Ve městě Bari byl postaven velkolepý kostel Basilica di San Nicola. V jižní části Apulie stojí za návštěvu město Lecce a jeho památky ve stylu tzv. lecceského baroka - kostel Santa Croce, Duomo nebo ještě starší římský amfiteátr. Ve střední Apulii najdeme domy zvané trulli, což jsou tradiční bílé stavby s kuželovitými střechami. V půvabném městečku Otranto můžete navštívit místní hrad nebo normanský dóm.

Mapy Apulie

Pobřeží Gargána-jeskyně, do kterém voda vtéká a vytéká Skalní útvary tyčící se na pobřeží Gargána Pobřeží poloostrova Gargano Městečko Rodi Garganico, "vystupující z moře"
Vieste Vieste Skála, která udělala Vieste zajímavým letoviskem V centru města Vieste
Jedna z uliček tzv. "Bílého města"-Ostuni, které získalo svůj název podle bílých domů Ostuni-bílé uličky, ve kterých se dá snadno a rychle zabloudit Kostel v historickém centru Ostuni Pohled od kostela ke kostelu-Ostuni
Skalnaté pobřeží v obci Villanova, ležící 6 km od Ostuni Západ Slunce nad mořem ve Villanově Tzv. "Domy trulli", které jsou typický pro městečko Alberobello Cestou z vlaku
Cestou z vlaku Monte S.Angelo Parco Nazionale del Gargano Parco Nazionale dell´Alta Murgia
Ulička s domy trulii v Alberobellu Pobřeží Pobřeží Ve městě Brindisi
Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti
Získejte peníze za příjem emailů a SMS od české společnosti.